Dr. Michael
Mariën

DOC
nickname

Stats

Age 38
Height 1m92
Weight 94 kg
Position Ploegdokter
Date of birth 07/06/1980
Home België
Marital status Yes
Kids Emiel (9 jaar), Marcel (7 jaar), Juliette (3 jaar)

Career

Afgestudeerd als huisarts aan de KULeuven in 2007, met brevet voor interpretatie van ECG.

Afgestudeerd in de manama Sportgeneeskunde in 2009.

Afgestudeerd in de Manuele Therapie in 2008.

Werkzaam sinds 2007 in de groepspraktijk “ De Paalsteen” , eerst samen met zijn vader Dr Mariën Luc (*2015), nadien met Dr Ruben Van Guyse.

 

Basketball Interests

Idol

 Black Mamba / Kobe Bryant

Favorite NBA team

 Chicago Bulls (time of Michael Jordan)

 

Interview

1. WAAROM INTERESSE IN DE TOPSPORTWERELD?

Door een uit de hand gelopen interesse in sportgeneeskunde voor eigen sportprestaties, startte ik de opleiding Sportgeneeskunde aan de VUB.

Vooral het inzicht in blessurepreventie,  - diagnostiek en optimale blessurerevalidatie boeit me.

2. EERDERE ERVARINGEN MET TOPSPORTERS?

Actief geweest in voetbal en laatste jaren in de basket.  Topsporters weten zelf heel goed wat ze moeten doen dat goed voor hun is. Toch  kan je bij iedereen wel iets bijsturen.

Tevens zie je, door enkele jaren de kans te krijgen met belgische toppers te werken, dat je in hun evolutie ook een rol hebt gespeeld.

3. ADVIES VOOR JONGE ATLETEN?

2-jaarlijkse screening via sportkeuring.be en een erkend SKA keuringsarts. Hierdoor worden bepaalde zaken vroeg erkend en bijgestuurd.

 

5. VERWACHTINGEN VOOR HUBO LIMBURG UNITED 2017 – 2018?

 Play-Offs

Extra

Favorite dish

 Spaghetti

Hobbies

 Hobbies, Cycling

INTERESSES

Geinteresseerd in de algemene geneeskunde, sportgeneeskunde, orthopedie, pediatrie.

Dr. Michael
Mariën